Get Adobe Flash player

Kadra BTE

nasz dream team

sprawdzona kadra to podstawa

Lista obejmuje niektórych wykładowców przedmiotów zawodowych Szkół BTE

Wykładowca - najlepszy przyjaciel studenta :)
W polityce Beskidzkiego Towarzystwa Edukacyjnego leży zatrudnianie młodych, żywiołowych, pełnych pomysłów ludzi, którzy świetnie odnajdują się w dzisiejszej rzeczywistości. Nasi wykładowcy doskonale znają realia, którymi rządzi się polski oraz zagraniczny rynek pracy. Posiadając tę wiedzę, a także znając oczekiwania pracodawców, potrafią przygotować słuchaczy Szkół BTE do zdobycia pożądanego stanowiska pracy. Liczne ćwiczenia i projekty realizowane na zajęciach ukierunkowane są na tworzenie własnego portfolio i zdobywanie praktycznych umiejętności, które zaprocentują na studiach oraz w przyszłej pracy. Niektórzy nasi wykładowcy są również egzaminatorami oraz konstruktorami zadań z egzaminów dyplomowych.
.

mgr inż. Danuta Wylon-Pleśniak
Współzałożyciel Szkół BTE oraz dyrektor Policealnej Szkoły Informatyki i Administracji.
Wieloletni pracownik naukowy w Centralnym Ośrodku Badawczo Rozwojowym Techniki Instalacyjnej Instal-Warszawa oddział Bielsko-Biała; następnie główny specjalista do spraw ochrony środowiska w bielskim "Społem". Tytuł mgr inż. na wydziale Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 1996 roku związana z bielską edukacją.

mgr inż. Włodzimierz Raczek
Wicedyrektor Szkół BTE oraz V L.O. w Bielsku-Białej.
Egzaminator OKE, egzaminator ECDL, instruktor i egzaminator Akademi CISCO.
Główny informatyk najlepszego liceum ogólnokształcącego na Śląsku i jednego z najlepszych w Polsce - V L.O. w Bielsku-Białej. Specjalista z zakresu sieci komputerowych, baz danych i sprzętu komputerowego. Opiekun i nauczyciel wielu finalistów i laureatów olimpiad informatycznych.


mgr inż. Jarosław Zięba
Informatyk, specjalista z zakresu grafiki komputerowej, multimediów, DTP i poligrafii.
Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wykładowca oraz zastępca dyrektora ds. administracyjno-gospodarczych Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej. Jest współautorem bloga na temat e-kształcenia nauczycieli.
Prowadzi stronę dydaktyczną www.zieba.net.pl.


mgr inż. Radosław Wylon
Egzaminator OKE, egzaminator ECDL.
Ukończył informatykę i marketing. Specjalista z zakresu serwisów i portali internetowych, e-commerce, reklamy internetowej, animacji oraz baz danych. Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Informatyka i Automatyka. Wykładowca i twórca bazodanowych projektów internetowych,
Wykładowca Wyższej Szkoły Techniczno Humanistycznej w Bielsku-Bialej oraz trener szkoleń ECDL i ECCC z funduszu EFS. Obecnie jeden z najbardziej kreatywnych pisarzy XXI wieku piszących w języku angielskim. Specjalizuje się w gatunkach: thriller, horror, science-fiction www.radekwylon.pl


prof. dr hab. Ernest Zawada
Artysta plastyk, specjalista z zakresu malarstwa, rysunku, rzeźby oraz historii sztuki. Ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest wykładowcą na Wydziale Nauk o Materiałach i Środowisku w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Swoje prace prezentował na trzynastu wystawach indywidualnych oraz wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką warsztatową, malarstwem ściennym i instalacją. Jest autorem happeningów, m.in.: "Drabiny do nieba" (2000), "Buty" (2001), "W poszukiwaniu innej przestrzeni" (2003), "Eurokoronka" (2004), "Eurokoronka dla Unii" (2006), "Struktura - Natura" (2006). Jego prace znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą, m.in.: w Muzeum Okręgowym w Bielsku-Białej, Muzeum Sztuki w Acco (Izrael) oraz w Watykanie. Jest autorem książki „Nauka rysunku: Ucz się od polskich mistrzów”.


dr Katarzyna Kolud
Egzaminator OKE. Specjalista z zakresu marketingu i ekonomii.
Absolwentka wydziału Zarządzanie i Marketing Akademii Ekonomicznej w Katowicach, ukończyła studia doktoranckie na wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Jest autorem kilkunastu artykułów z zakresu marketingu i zarządzania, publikowanych w zeszytach naukowych krajowych uczelni wyższych oraz na seminariach i konferencjach ogólnopolskich. Jest egzaminatorem egzaminu zawodowego oraz konstruktorem zadań egzaminacyjnych dla kierunku technik organizacji reklamy. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy ze studentami.


mgr Dariusz Wylon
Prawnik. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, London School of Public Relations oraz Akademii Medialnej Polskiej Agencji Prasowej. Jest członkiem oraz koordynatorem ds. certyfikacji szkół Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy w Polsce. Egzaminator egzaminu zawodowego oraz konstruktor zadań egzaminacyjnych dla kierunku technik organizacji reklamy. Uczestnik licznych konferencji i seminariów z zakresu reklamy i komunikacji marketingowej (ostatnio „Nowe Trendy w Reklamie 2008”). Jest doktorantem na wydziale zarządzania GWSH w Katowicach oraz wykładowcą Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz krakowskiego oddziału Europejskiej Federacji Szkół. Prowadzi swój medialny dziennik na jednym z największych portali poświęconych mediom i reklamie.


mgr Maja Jurczyk
Magister sztuki. Egzaminator OKE. Specjalista z zakresu projektowania i organizacji reklamy.
Ukończyła Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Od kilku lat pracuje w agencjach reklamowych jako grafik komputerowy. Jest egzaminatorem egzaminu zawodowego dla kierunku technik organizacji reklamy.


Bogusław Jaroszek
Artysta fotografik. Posiada prestiżowy tytuł AFIAP. członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Beskidzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Od wielu lat jeden z czołowych fotografów w Bielsku-Białej. Jego prace były wystawianie na 118 krajowych i międzynarodowych wystawach zbiorowych i pokonkursowych, m.in. wielokrotnie na, uważanym za Oskara w fotografii, konkursie "Trierenberg Super Circuit" - Wiedeń, Linz, Graz, Innsbruck oraz ”The Al-Thani Award for Photography” Doha/Katar i Linz/Austria; "Virtual Imaging International Exhibition" - Buenos Aires; "Fotoforum" - Ruzomberok; "Foto Odlot" - Rzeszów, Warszawa, Mielec; "Biennale Fotografii Górskiej" - Jelenia Góra i inne, a także na 15 wystawach indywidualnych - ostatnia duża wystawa w trakcie 5-go Rybnickiego Festiwalu Fotografii 2008. Jego działalność dydaktyczna obejmuje także liczne publikacje z zakresu fotografii w prasie branżowej, gazetach lokalnych i ogólnopolskich.


mgr Ewa Marek
Specjalista z zakresu ekonomii i rachunkowości. Ukończyła Wydział Organizacji i Zarządzania na Politechnice Łódzkiej.
Założyła i prowadzi własną Akademię Nauki w Bielsku-Białej www.akademia bielsko.pl oraz Szkołę Muzyki Yamaha.

wybierz Szkoły BTE - z nami osiągniesz sukces